Албанската пејачка ја покажа колекцијата на костими за капење: Овој модел ѝ е омилен на Дуа Липа (ФОТО)

Албанската пејачка ја покажа колекцијата на костими за капење: Овој модел ѝ е омилен на Дуа Липа (ФОТО)

Објавена во: Мода // Moj стил

Пејачката Дуа Липа поседува цела колекција на костими за капење, еден модел особено го обожава, а ова се 10 нејзини модели кои ги издвоивме.

Албанската пејачка Дуа Липа инспирираше многумина со костими за капење што ги носи. Освен што избира атрактивни модели, таа со нив го истакнува и своето заносно тело.

Летово како најголем хит се истакна едноделниот костим за капење, а го носеа многу познати дами. Меѓутоа, Дуа Липа нема таков модел во својата колекција.

Судејќи по нејзините фотографии, пејачката сака да покажува што повеќе. па често го истакнува својот задник во минијатурни костими за капење.

фото:profimedia

Исто така, таа не попушта пред трендовите на естетските корекции, што е показател дека сепак преферира поприроден изглед.

Повеќе фотографии од Липа во костим за капење можете да погледнете во галеријата:


фото:Profimedia


извор:stil.kurir

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: