Цеца се расплака во „Ѕвездите на Гранд“ поради кандидат од Македонија: Ја потресе неговата животна приказна

Цеца се расплака во „Ѕвездите на Гранд“ поради кандидат од Македонија: Ја потресе неговата животна приказна

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Вчерашната емисија „Ѕвездите на Гранд“ ја отвори Македонецот Бојан Илиевски, кој отпеа одлично и доби 6 гласа. Поддршка на 22 годишното момче беше неговата баба, која очигледно му донесе среќа и тој сега е во тимот на балканската фолк-дива Цеца Ражнатовиќ.

Но она на што не‘ остана рамнодушна Цеца и се расплака е животната приказна на Бојан, кој многу млад останал без мајка и татко. И двајцата негови родители починале.

Настапот на Бојан погледнете го на самиот почеток од емисијата.


Фото и Видео: Youtube

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: