Цифра од која ќе ви се заврти во главата: Адисон Реј открива колку можете да заработите на ТикТок

Цифра од која ќе ви се заврти во главата: Адисон Реј открива колку можете да заработите на ТикТок

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Во јули 2019 година, Адисон Реј направи профил на ТикТок. Само неколку месеци подоцна, таа веќе беше една од најголемите ѕвезди на оваа платформа. Сега работи како инфлуенсерка со полно работно време. Прашањето е, колку всушност може да заработите на видеа на кои танцувате? Дознајте што открива Адисон.

Во разговор со Јутјуб ѕвездата Давид Добрик, младата инфлуенсерка даде мал увид во финансиите на познатите ѕвезди на Интернет. Иако не прецизираше колку заработува таа на ТикТок, ја сподели најголемата плата за која слушнала досега. Имено, кажа дека еден инфлуенсер добил нешто помалку од 90.000 долари - за едно видео!

„Тоа е она што знам дека му е понудено на некој“ - изнесе Адисон, која глумеше во „He's All That“, комедија на Нетфликс. Давид Добрик додаде дека слушателите треба ова да го сфатат со резерва - секое поединечно видео сигурно не се плаќа толку. Покрај тоа, кажа дека објавата мора да биде „брендирана“ за да се заработи од тоа.


Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: