Даде одговор на многуте неодговорени прашања: Александра Шијакоска за последен пат зборуваше за операциите на тумор на главата (ФОТО)

Даде одговор на многуте неодговорени прашања: Александра Шијакоска за последен пат зборуваше за операциите на тумор на главата (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

По четирите операции на главата, битолчанката Александра Шијакоска полека, но сигурно му се врати на секојдневието. 

Почна поактивно да споделува фотографии на својот Инстаграм профил и да се враќа во нормална. Сега, неколку месеци подоцна, како што имаше ветено реши да одговори на прашањата и одговите кои ги остави неодговорени.

Прашањата ѝ ги поставуваа обожавателите на Инстаграм, а таа се потруди на секое да даде конкретен одговор. Воедно посочи дека со ова ја затвора темата и сите прашања поврзани со нејзината здравствена состојба и нагласи дека според неа нема потреба повторно да се навраќа на истото.

Во продолжение ви ги пренесуваме сите прашања и одговори кои ги даде Александра:

# Кои беа првите симптоми, како знаеше дека нешто не е во ред?

# Како го откри?

# Дали разбра твојот дедо? И каква беше реакцијата на твоите кога разбраа?

# Кој беше мотивот за да одиш на преглед?

# Моментот кога дозна всушност што ти е, како се почувствува и што прво ти помина низ глава?

# Зошто 4 операции?

# Што кажаа докторите во Македонија и која е причината за операција во Грција?

# Дали ти беше понудена помош од македонското здравство и институции?

# Каде ги правеше операциите и кој доктор беше одговорен?

# Колку чинеа операциите и дали фондот за здравство ќе ти ги покрие средствата?

# Дали операцијата во Грција ќе помогне да исчезне се тоа што ти го промени животот?

# Тоа што било поминало. Времето ќе ги залечи раните. Како си сега?

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: