Дедо ги запали социјалните мрежи: Никој не може да ги повторни неговите движења, додека танцува на песна од Лепа Брена (ВИДЕО)

Дедо ги запали социјалните мрежи: Никој не може да ги повторни неговите движења, додека танцува на песна од Лепа Брена (ВИДЕО)

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Ова видео за кратко време стана вирално...

На ТикТок корисникот @ognjenkecman објави едно многу симпатично видео.

На него е еден дедо, кој во свој стил танцува на песна од Лепа Брена. Ова видео за само еден ден собра повеќе од 12.000 лајкови, а коментарите постојано пристигнуваат. Сите се воодушевени од дедото, а неговите чекори станаа новиот летен танц.

@ognjenkecman #fyp #viral #balkan #serbia #funny original sound - ognjenkecman

фото: Принтскрин / ТикТок

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: