Дневен хороскоп: Овој вторник проблеми за Лавовите, што ве чека вас?

Дневен хороскоп: Овој вторник проблеми за Лавовите, што ве чека вас?

ЛАВ

Можно е да сте склони кон грешки на работното поле и да не ви е лесно да се справите со тоа. Партнерот нема доволно доверба кога станува збор за вас. Можни се кавги за љубомора. Може да имате алергии.

ДЕВИЦА

Важно е да не сте ексклузивни на деловното поле и да им покажете на вашите соработници подготвеност за компромиси. Се чувствувате лошо во односот со саканата личност, бидејќи таа ви посветува се помалку време. Работете на подобра диета.

ВАГА

Околностите во кои се наоѓате на ова поле моментално ги задоволуваат вашите потреби. Односот со саканата личност може да се промени на подобро, но исто така треба да вложите повеќе труд и да бидете поискрени. Грижете се за вашите синуси.

СКОРПИЈА

Имате многу важни планови кога е во прашање вашиот бизнис и подготвени сте да се фокусирате на некаков напредок. Партнерот покажува дека искрено се грижи за вас. Можете да очекувате планови за иднината. Внимавајте на тироидната жлезда.


Претходна страна  Следна страна

Можеби ќе ве интересира: