Добиле бебе, па го запоставиле кучето: Стана најтажниот француски булдог на светот (ВИДЕО)

Добиле бебе, па го запоставиле кучето: Стана најтажниот француски булдог на светот (ВИДЕО)

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Додека го гледал својот газда како го мази новороденчето, направил фаца која го крши срцето...

За следното видео можеме да кажеме дека е подеднакво смешно и тажно.

Главен актер во видеото е француски булдог, кој изгледа како целиот свет да му се срушил на глава. Имено, неговите сопственици добиле бебе, па целото внимание повеќе не е насочено кон него.

Додека го гледал својот газда како го мази новороденчето, ја направил најтажната фаца на светот. Кој знае каков филм се одвивал во неговата глава и какви мисли му се мотале.

Меѓутоа, ние сме апсолутно сигурни дека сопствениците воопшто не го запоставиле и дека тој добил нов пријател кој ќе го обожава.

фото: Принтскрин / ТикТок

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: