Емотивен момент на аеродром: Соња Тарчуловска ја испрти ќерката Мелани во туѓина - „Најди убавина во секој момент и сила во секој чекор“

Емотивен момент на аеродром: Соња Тарчуловска ја испрти ќерката Мелани во туѓина - „Најди убавина во секој момент и сила во секој чекор“

Објавена во: Совети // Семејство

Фолк-пејачката Соња Тарчуловска објави фотографија со нејзината ќерка Мелани од аеродормот во Скопје и на неа напиша емотивна порака.

Мелани заминува од Македонија и среќата ќе ја бара во друга земја.

„Тргнуваш на нова дестинација. Најди убавина во секој момент и сила во секој чекор. Патувањето не само што те носи на нови места туку и нови перспективи. Те сака мама“, напиша Соња.

Засега Мелани не ја откри конкретната дестинација, но на инста стори приказна сподели фотографија со американското знаме, па најверојатно Мелани заминува преку океанот.

На аеродормот во Скопје не изостана емотивниот момент со прегратки и солзи од мама и тато.

Фото: Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: