Филтерот на Анастасија Ражнатовиќ: Без овие ефекти, пејачката не објавува слики на Инстаграм!

Филтерот на Анастасија Ражнатовиќ: Без овие ефекти, пејачката не објавува слики на Инстаграм!

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Престани да изгледаш како татко ти и стани прекрасен гром!

Не е тајна дека славните честопати ги корегираат своите фотографии, па дури потоа ги поставуваат на социјалните мрежи.

Некои sвезди не се двоумат да им плаќаат на луѓето кои знаат да ги разубавуваат своите фотографии, но има и славни личности како Анастасија Ражнатовиќ која откри дека сама ги уредува своите фотографии.

„Ги уредувам моите фотографии на Инстаграм и користам Фотошоп, но не до тој степен некој да не може да ме препознае кога ќе ме види во живо. Мислам дека сите користат и лаже оној што вели да не користи. Веројатно сака да изгледа природно. Во 21 век, филтерите се достапни и сите ги користат, нема од што да се срамиме. Секој сака да ја претстави својата најрепрезентативна слика, онаа каде што се најубави за себе. Добив коментари дека сум поубава во живо отколку на социјалните мрежи, и тоа е комплимент за мене. Воопшто не сакам да стојам предолго и да фотографирам. Се обидувам да го завршам тоа што е можно побрзо, да се сликам за еден ден и потоа да бидам мирна, освен ако нешто не е за работа “, рече Анастасија.

Анастасија само што објави филтер за социјалната мрежа Инстаграм наречен „Твојата девојка хероина“. Со помош на тоа, можете да ги разубавите вашите фотографии, односно да го стесните (намалите) вашиот нос и да ја зголемите устата! Ако сакате да го инсталирате овој филтер, треба да се најавите на Инстаграм и да ја вклучите камерата, потоа скролувајте надесно до опцијата „Преглед на ефекти“, во пребарувањето напишете Анастасија Ражнатовиќ, кликнете на нејзиниот профил и ќе ја видите опцијата за додавање на филтер. 

Еве како да дојдете до филтерот на Анастасија Ржнатовиќ:


Фото: Инстаграм

Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) Од класика до анимален принт: Сите изданија на Анастасија Ражнатовиќ во бикини

Антониа Гиговска се најде на Инстаграмот на Анастасија Ражнатовиќ: Видете зошто!
Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: