Има милион следбеници: Јутјуберка ги копира фотките на познатите, а причината е прекул!

Има милион следбеници: Јутјуберка ги копира фотките на познатите, а причината е прекул!

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Инфлуенсерката Сиера Шултц своите фотки и видеа ги објавува на Инстаграм и Јутјуб, каде што ја следат повеќе 113 илјади, односно 836 илјади обожаватели.

Во февруари го објави серијалот „Копирање на популарните фотки на познатите“ за ја промовира позитивата на телото и така започна целата приказна. Со својата екипа ги одбрала најпознатите фотки и потоа се фотографирала со идентични пози, но со мал пресврт.


Сиера признала дека идејата за ова ја добила откако и самата не се нашла во светот на „познатите и слави“ и помеѓу сите идеали на убавината кои ни се наметнуваат.

„Со години се трудев да бидам како тие девојки, но сфатив дека сакам да бидам пример каков што очајнички требаше да бидам во своите тинејџерски години“ - рече таа. А тоа е вистинската причина. Лице без фотошоп на насловните страници на магазините.

„Сакав да покажам дека не мора да имаш совршено холивудско тело и лице за да биде гламурозен и убав“ - објаснува таа.

Сиера сфаќа дека понекогаш нема да се чувствувате удобно во своето тело, но пробајте да го засакате какво што е и работете на тоа да го поправите она што можеби не сте задоволни. 

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: