Имала само 5 години и не претпоставувала каква кариера ја очекува: Денес многумина ја обожуваат, а ова е нејзиниот прв настап

Имала само 5 години и не претпоставувала каква кариера ја очекува: Денес многумина ја обожуваат, а ова е нејзиниот прв настап

Објавена во: Stars // Музика

Уште со својот прв настап ја воодушеви јавноста, кога на само 5 години настапи на детскиот фестивал „Шта се пјесмом сања“.

Џејла Рамовиќ за време на натпреварување во „Ѕвездите на Гранд“ го освои срцето на публиката, а иако има само 18 години, веќе јасно се гледа дека пред неа е блескава кариера.

Уште со својот прв настап ја воодушеви јавноста, кога на само 5 години настапи на детскиот фестивал „Шта се пјесмом сања“.

Облечена е како принцеза заедно со сестра ѝ Лејла, Џејла во таа прилика ја пеела песната „Чипс и чоколада“ и ги освоила сите присутни.


Може да ве интересира:

Девојката која го освои Балканот отпеа песни од македонски пејачки: Едната од нив е младата Лина

Вака изгледала како мала: Дали ќе препознаете која е оваа музичка ѕвезда?

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: