Јелена Карлеуша стави точка на приказната дека е антиваксер и сè објасни преку личен пример

Јелена Карлеуша стави точка на приказната дека е антиваксер и сè објасни преку личен пример

Објавена во: Живот // Живот

Еден час по вакцинирањето, вчера пејачката Јелена Карлеуша гостуваше во утринската емисија на Телевизија Прва.

На констатацијата на водителот Филип Чукановиќ дека многумина, па дури и тој самиот, биле изненадени кога дознале дека ќе прими вакцина против коронавирусот, со оглед на тоа дека пејачката е „антиваксер“, Јелено детално објасни дека никогаш во животот не кажала ништо против вакцинацијата, туку дека има одреден став за вакцината МПР и тоа поради проблемите кои ги имала со една од своите ќерки, а кој е успешно решен.

Во видеото во продолжение погледнете за што точно станува збор:


Објавена во: Живот // Живот

Можеби ќе ве интересира: