Луди маски за Ноќта на вештерките: Холивудските ѕвезди воодушевија со изборот, а еве во што се маскираа дел од нашите (ФОТО)

Луди маски за Ноќта на вештерките: Холивудските ѕвезди воодушевија со изборот, а еве во што се маскираа дел од нашите (ФОТО)

Објавена во: Мода // Moj стил

Чија маска најмногу ви се допадна?

Познатите личности кои живеат преку океанот долго се подготвуваа за Ноќта на вештерките, а кога конечно излегоа со своите маски од скапоцените вили - настана општ хаос.

Дел од нив своите маски ги покажаа и порано, а останатите ги чуваа сѐ до вчера вчера, кога на јавноста ѝ ги презентираа своите идеи. Од сите, дефинитивно се издвои Хајди Клум, која се појави маскирана во огромен црв, додека за најбизарно маскирани беа прогласени Меган Фокс и Машин Ган Кели.

Но, во што се маскираа нашите познати личност? Иако само мал дел од нив се одлучија да се маскираат, сепак вреди да се погледнат и нивните маски. Идеи ќе ни бидат потребни и за следната година, а веруваме маските на македонските познати личности се полесни за реализација.

# Пејачот Даниел Кајмакоски 

# Шминкерот Даниел Николовски 

# Пејачката Наталија Данаилова

# Шминкерката Фросина Ангеловска

# Пејачката Сара Мејс и малата Илина

# Фотографот Стефан Соколовски

фото: Принтскрин / Инстаграм


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: