Луѓето на Инстаграм не им веруваат на своите очи и моќта на шминката: Кој е фотката?

Луѓето на Инстаграм не им веруваат на своите очи и моќта на шминката: Кој е фотката?

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Згодна девојка, зарем не?

Сите оние кои не го поминуваат целиот ден на Инстаграм и Јутјуб следејќи ги најголемите имињата од светот на мејкапот може многу лесно да го паднат овој тест и ќе се сложат дека фотографијата е девојка која е подготвена за забава.

Вистина е дека тоа не е точно. На фотографијата е познатиот јутјубер и мејкап артист Џејмс Чарлс. Периките и шминкањето, како и нагласувањето на неговата женствена страна на карактерот не му се непознати, но некогаш не успеал волку да ги измами сите како со оваа фотографија.

Вчера ја сподели на Инстаграм, а од тогаш не престанаа да му стигнуваат коментари како „не можете да ми кажете дека ова не е девојка“ или „ОМГ“. Трансформацијата е огромна, а галвната улога во неа ја имаше шминката, како и периката. Џејмс изгледа како девојка и тоа преубава, а некои го споредуваа со пејачката Дуа Липа. Доколку уште постои личност која не знае како изгледа Џејмс Чарлс, нека погледне во продолжение.


Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: