„Многу безобразно“: Камила Кабело им се обрати на навивачите кои ги пееја химните на нивните тимови за време на нејзиниот настап на Лигата на шампиони

„Многу безобразно“: Камила Кабело им се обрати на навивачите кои ги пееја химните на нивните тимови за време на нејзиниот настап на Лигата на шампиони

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Пејачката Камила Кабело настапи во саботата на „Стад де Франс“ во Париз пред финалниот натпревар од Лигата на шампионите меѓу Ливерпул и Реал Мадрид. Меѓутоа, додека таа настапуваше, навивачите на стадионот наместо да уживаат во нејзиниот речиси шестминутен ансамбл, ги пееја химните на своите тимови.

После тоа се огласи и самата пејачка очигледно изреволтирана од тоа и напиша: „Повторно го гледам настапот и не ми се верува дека луѓето толку гласно ги пееја химните на своите тимови за време на нашиот настап. Мојот тим и јас работевме неуморно долго за да обезбедиме добро шоу“. Набргу потоа таа рече: „Многу непристојно и безобразно, но како и да е мило ми е што ви се допадна“

Еден корисник се обиде да ѝ објасни на пејачката зошто европските фудбалски фанови биле вознемирени пред натпреварот: „Само да знаеш. Европските љубители на спортот се страствени. Многу навивачи живеат за своите клубови, тоа е нивниот начин на живот. Не е како во САД каде што луѓето доаѓаат на шоуто, па поплаката ти е смешна“.

Видео од настапот на Камила:


Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: