Неговиот татко примил куршум за познат политичар: Војаж ја откри својата бурна животна приказна

Неговиот татко примил куршум за познат политичар: Војаж ја откри својата бурна животна приказна

Објавена во: Совети // Семејство

Еден од најпознатите тинејџери на Балканот моментално е во Михајло Веруовиќ, попознат по прекарот Војаж. Во моментот е актуелен по раскинувањето на врската со Анџела Игњатовиќ - Бресквица, која всушност му е музички соработник.

Додека односите помеѓу нив беа во ред, тие гостуваа во емисијата на водителот Огњен Амиџиќ, каде што младиот пејач ја раскажа својата бурна животна приказна.

Имено, Михајло откри која била причината што тој како дете се преселил во Франција, но и како го добил прекарот Војаж, а сето тоа е поврзано со неговиот татко Милан Веруовиќ, кој бил телохранител на некогашниот премиер на Србија кој трагично го загуби животот - Зоран Ѓинѓиќ.

„Мојот татко е Милан Веруовиќ, беше телохранител на Зоран Ѓинѓиќ и самиот беше застрелан во тој настан. Потоа, ние се преселивме во Франција, од каде што потекнува и мојот прекар „Voyage“, што на француски значи „пат“ - призна тој.

Може да ве интересира:

(ФОТО) Им помага на луѓето: Војаж покажа зошто е горд на својата мајка

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: