Ниту родена мајка да не ја препознае: Еве како изгледаше Николија пред операциите (ФОТО)

Ниту родена мајка да не ја препознае: Еве како изгледаше Николија пред операциите (ФОТО)

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Познатата српска пејачка Николија Јовановиќ го привлече вниманието на медиумите како ќерка на фолк ѕвездата Весна Змијанац и многу брзо се избори за своето место под сонцето. Меѓутоа, кога во 2011 година почна да го крои својот музички пат, младата пејачка изгледаше многу поразлично од денес.

Таа имаше долга руса коса, но набрзо бојата ја замени со кафена, а сите овие години обожавателите можеа да ја видат во различни изданија. Со шишки или без нив, со кратка или долга коса во различни бои, а и денес постојано изненадува со необични модни комбинации. Јовановиќ е доволно храбра да ги следи светските трендови, кои нејзината публика сака да ги гледа.

Но, не само тоа, Николија отиде и под нож за да ги поправи сите деловите од телото кои не и се допаѓаат, а за разлика од многу незјини колешки, таа тоа не го криеше.Таа на своето лице промени речиси се, што може да се забалежи по фотографиите. Затоа денес е среќна и задоволна од тоа како изгледа.. Инаку Николија моментално е фокусирана на својата кариера и нстапите, но и на воспитувањето на ќерките.

 

Фото: Nikolia/instagram/youtubescreenshot/survivor

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: