Пере Нокаут повторно ќе стане татко: И повторно ќерка

Пере Нокаут повторно ќе стане татко: И повторно ќерка

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Фронтменот на култниот бенд „ Нокаут“, Никола Перевски – Пере и неговата сопруга Јована, ја очекуваат својата втора ќерка. Тие се родители на Софија која има две и пол години. Од првиот брак Пере има две ќерки, Михаела (25) музичарка и пејачка и Каја (16).

- Иако веќе имам три ќерки, повторно ја чувствувам истата трема и возбуда. Јована е љубовта која слета на мојот праг во вистинскиот момент. Таа ми ја дава најголемата поддршка во работата. Веќе сум искусен татко, пресреќен сум и возбуден. Ги гледам како растат трите. Уживам во креирањето заеднички планови, во кои секако се вклучени и тие. Паралелно работам на повеќе проекти – ни откри Перевски.

(С.А.Н)

Фото: Инстаграм - Пере Нокаут


Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: