Познатиот пејач го изгуби 3 годишниот син: Органите ќе бидат донирани!

Познатиот пејач го изгуби 3 годишниот син: Органите ќе бидат донирани!

Објавена во: Совети // Семејство

39 годишниот катри пејач, Гренџер Смит на своите Инстаграм и Твитер профил објави тажна вест, која ги остави фановите во неверување.

Имено, неговиот 3 годишен син починал. „Станува збор за трагична несреќа и покрај обидете на докторот, не можеше да се спаси“ - напиша пејачот, кој додаде дека тој и неговата сопруга решиле органите на малиот Ривер Кели Смит да ги донираат и да спасат некој друг детски живот.

Гренџер не објави детали околу смртта, но како што пренесува „E! News“ детето наводно починало „по трагично давење дома“.

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: