Роденденско патување од мама: Еве во кој европски град, Карлеуша ги однесе Атина и Ника (ФОТО)

Роденденско патување од мама: Еве во кој европски град, Карлеуша ги однесе Атина и Ника (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Атина полни 14, а Ника 13 години...

Атина и Ника Тошиќ, ќерките на пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Душко Тошиќ, и оваа година роденденот ќе го прослават надвор од Србија.

Иако традиционално на својот роденден со годинини наназад имаа бајковити прослави со семејството и пријателите, лани Атина и Нина роденденот го поминаа во Париз - градот на светлината.

Оваа година повторно се надвор од Србија, а наместо во Париз, заедно со мајка ѝ, славеничките веќе уживаат во Виена Австрија.

„Славенички“ - напиша мама Јелена покрај фотографиите, на кои можеме да забележиме дека Атина и Ника се навистина изменети и пораснати.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: