Сакам да глумам во филм со Роберт Де Ниро: Интервју со момчето кое ја освои публиката во „Близнаци“

Сакам да глумам во филм со Роберт Де Ниро: Интервју со момчето кое ја освои публиката во „Близнаци“

Објавена во: Stars // Интервјуа

Емир Берке Зинџиди започнува да се занимава со глума од 5 години, кога се појавува во хит серијата „Бурни времиња“. Ликот на Осман за него беше отскочна даска во актерство, а последна во низата улога, му е онаа од серијата „Близнаци“, каде игра дупла улога, односно каде што ги глуми близнаците Мемо и Џан.

Тој во интервју за „Џангл ТВ“ открива која од неговите улоги му е омилена, потоа кој му е омилен актер, но и кажува за тоа колку му се променил животот откако стана мега популарен.

Целото интервју може да го погледнете во продолжение:


Може да ве интересира:

Има само 12 години и неверојатен талент: Запознајте го момчето кое ги сихронизира Мемо и Џан

Објавена во: Stars // Интервјуа

Можеби ќе ве интересира: