Сара Џесика Паркер за прв пат ги покажа своите деца: Актерката е горда мајка на тројца ученици (ФОТО)

Сара Џесика Паркер за прв пат ги покажа своите деца: Актерката е горда мајка на тројца ученици (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Актерката, позната по улогата на Кери Бредшо, за прв пат ги покажа своите деца, а тоа не го прави често.

Сара Џесика Паркер, актерка позната по улогата на Кери Бредшо во серијата „Сексот и градот“, е мајка на три деца. 

Постариот син Џејмс има 18 години, а ќерките близначки по 12 години.

Не сака да ги покажува своите деца во јавност, а нивните лица ретко ги гледаме на социјалните мрежи.

Сепак, оваа актерка како и секоја мајка е многу горда на своите деца и во една прилика објави фотка од сите тројца, но не ги откри нивните ликови.

„Во рок од 7 дена, едниот почнува прва година на факултет, а другите две 7-мо одделение. Нашата куќа е поинаква. Ние сме различни. Ним им требаме повеќе, но всушност помалку“, напиша Сара.

извор:najzena

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: