Се појави фотографија од Призрен: Како изгледал Војаж како дете? (ФОТО)

Се појави фотографија од Призрен: Како изгледал Војаж како дете? (ФОТО)

Објавена во: Stars // Музика

Младиот музичар очигледно е носталгичен, па се присетува на настаните од минатото...

Михајло Веруовиќ, попознат како Војаж е еден од најпопуларните личности од младата генерација, за чиј љубовен живот постојано се шпекулира.

Младиот пејач неодамна објави песна со Дарко Лазиќ и Стефан Ѓуриќ Раста, а мора да признаеме дека оваа соработка никој не ја очекуваше.

И додека постојано се шпекулира за неговиот љубовен живот и се следи неговата работа, ова талентирано момче често се присетува на настани од своето мината, и споделува носталгични фотографии на својот Инстаграм профил.

Така, неодамна сподели фотографии со своите родители, а вчера уште еднаш ги воодушеви своите обожаватели. Имено, Михајло објави фотографија од детството и напиша дека е направена во Призрен. На фотографијата можете да видите дека иако во меѓувреме пораснал и се променил, отсекогаш ја имал својата карактеристична насмевка и изглед.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: