Се повлекува од јавноста: Антониа Гиговска со важна објава (ФОТО)

Се повлекува од јавноста: Антониа Гиговска со важна објава (ФОТО)

Објавена во: Stars // Музика

Откако ја својот 22-ри роденден, младата пејачката Антониа Гиговска сподели дека е во блажена состојба и дека ќе застане на лудиот камен со нејзиот партнер, Роберт Спасенцовски, медиумите и нејзините обожаватели не престануваат да го следат секој нејзин чекор.


Имено овој пат таа реши со своите фанови да сподели важна вест за периодот кој следува и на Инстаграм напиша дека се повлекува од јавната сцена и оди на залужен одмор:

„Драги мои, сакам да ве известам дека Антониа оди на заслужен одмор неколку месеци.
 Дојде моментот кога сакам малку да се опуштам и да се посветам на себе и на она што доаѓа. Тоа значи дека нема да настапувам еден период, ама затоа па ќе се затворам во студио и ќе работам на моите нови песни. Едвај чекам повторно да се дружиме на настапите, а до тогаш слушајте ја мојата музика и уживајте.

Кој знае колку ќе ми недостигате. Наскоро ќе ја видите новата Антониа. Јас мислам ќе ви се допадне. Последните 2 настапи се во Куманово и Гевгелија. Ве чекам и ве сакам“


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: