Слетаа во Њујорк: Луна и Марко ја напуштија Србија, па ја објавија првата фотографија од Америка

Слетаа во Њујорк: Луна и Марко ја напуштија Србија, па ја објавија првата фотографија од Америка

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Марко Миљковиќ и Луна Џогани поднесоа барање за виза за Америка, која конечно ја добија, а сега, откако отпатуваа таму, ја објавија својата прва фотографија.

- Не е многу лесно да се добие виза. Многу работи се гледаат, малку се... Сакаат сè да испитаат и јас го поддржувам тоа. Сè треба да биде совршено. Луѓето од амбасадата проверуваа сè и им благодариме што ни дадоа виза за влез во САД - рече Луна Џогани.


Таа призна дека е многу среќна бидејќи Америка е нејзина голема желба.

- Многу сум среќна. Знам дека дека си помисливте кога кажав имам убава вест, дека можеби сум бремена. Не е тоа, но одиме во Америка. Мојата најголема желба, кога се работи патување, од кога сум родена... Јас сум некој што ги сака Бритни Спирс, Кардашијан, Зак Ефрон, Холивуд што го обожавам. Јас живеам во тој Холивуд во мојата глава. Многу сум среќна, возбудена, имам некоја позитивна нервоза – изјави Луна пред патувањето.

Да потсетиме, Луна еднаш истакна дека нема да ја носи ќерка си Миа на патувањето и дека Анабела ќе се грижи за неа.

- Мала е за толку долго патување. Од Белград до Лос Анџелес ни се потребни 20 часа. Нам ни е тешко, не на неа. Анабела ќе се грижи за неа. Ќе ѝ се јавувам по 300 пати на ден, многу ми е тешко. Ова е најдолгата разделба – истакна таа.

Извор: www.blic.rs

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: