Теодора Џехверовиќ го промени имиџот: Пејачката се откажа од својот заштитен знак и тргна по стапките на Раста?!

Теодора Џехверовиќ го промени имиџот: Пејачката се откажа од својот заштитен знак и тргна по стапките на Раста?!

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Младата пејачка на својот Инстаграм профил редовно објавува фотографии и видеа, а овој пат ја покажа и промена на фризурата. Теодора Џехверовиќ редовно експериментира со својот изглед следејќи ги светските трендови, а сега направи промена која воодушеви многумина.

Тaa одлучи да направи плетенки, кои личат на дредови попознати како суканци. Оваа промена ги воодушеви следбениците и доби премногу позитивни коментари, па многумина се пошегуваа дека почнаla да чекори по стапките на Раста.

Покрај тоа, Теододора не изгледала никогаш посекси, следбениците ги забележа променитe откако ја раскина неколкугодишната врска со кошаркарот.

Во продолжение погледнете како изгледа денес.


Фото:teodoradzehverovic/instagram

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: