„Тогаш првпат пробав алкохол!“: Тања Савиќ никогаш нема да го заборави 18-тиот роденден

„Тогаш првпат пробав алкохол!“: Тања Савиќ никогаш нема да го заборави 18-тиот роденден

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Потсетувајќи се на својот 18-ти роденден, Тања Савиќ откри дека токму тогаш се опила за прв пат. Само една чаша вино „ја удрила во глава“, а прославата се одржала во Босна, бидејќи таа во тоа време работела таму.

- Се сеќавам на мојот 18-ти роденден. Тогаш работев во Босна, го прославив со мојот бенд. Тогаш за прв пат пробав алкохол. Навистина... (се смее) Можеби тогаш малку претерав. Штом испив една чаша, се опијанив! Буквално, чаша вино и толку – изјави пејачката за „Блиц“, додавајќи:

„Тоа не е за мене! Воопшто не е за мене. Не поднесувам алкохол.“


Потоа, таа раскажа за исцрпувачкото темпо во текот на овие летни месеци.

- Не ме прашувај... Со инфузии, сè и сешто, еве, прашај го мојот менаџер... (се смее) Мора да се издржи. Такво е темпото на живот, работиме ноќни смени, активни сме и наутро, поради децата... Шминката го покрива уморот, па одиме понатаму! Наскоро одам во Хургада со моите деца.Извор: 24sedam.rs


Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: