„Треба да го понижам“: КСИ за борбата со Џејк Пол

„Треба да го понижам“: КСИ за борбата со Џејк Пол

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Јутјуберот КСИ беше гостин во живо во Би-Би-Си Радио 5 кај Нихал Артанајаке, каде зборуваше за потенцијалната борба со Џејк Пол која „треба да се случи“.

Тој минатата година го имаше своето професионално деби во бокс, победувајќи го братот на Џејк, Логан Пол, во центарот „Стејплс“ во Лос Анџелес.

Тој рече: „Тој го претепа мојот брат, тој беше тепан од моите најдобри другите, така што тоа треба да се случи, не можам само да се кријам од него“.

„Треба да му соопштам које шеф и кој е крал на ова Јутјуб боксирање“ - додаде.

Целосното интервју може да го погледнете во продолжение:


Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: