Уште една среќна вест од домот на Антониа Гиговска: И нејзиниот брат наскоро ќе добие дете (ФОТО)

Уште една среќна вест од домот на Антониа Гиговска: И нејзиниот брат наскоро ќе добие дете (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Братучедите ќе бидат врсници...

Младата пејачката Антониа Гиговска ситно брои до породувањето и денот кога на свет ќе го донесе своето прво дете. Таа, пред неколку дена со преслатка фотосесија го откри полот на бебето, па со своите обожаватели сподели дека очекува син.

Сега, само неколку недела по ова открие, таа сподели уште една среќна вест. Имено, и нејзиниот брат Дарко го очекува своето прво дете. Тој со неговата избрачка ќе станат родители на момче, па така синот на Антониа ќе има братучед кој ќе му биде врсник.

Родителите на пејачката сигурно се пресреќни, бидејќи во една година, наместо едно ќе добијат две внучиња.

фото: Притнскрин / Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: