(ВИДЕО) Краток филм за свадбата на најпознатиот јутубер: „Не можеше да биде поубаво“

(ВИДЕО) Краток филм за свадбата на најпознатиот јутубер: „Не можеше да биде поубаво“

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Познатиот јутубер Пјудипај на својоѕ Youtube канал објави краток филм со најубавите моменти од свадбата која се одржа на 19ти август, оваа година.

Тој ја круниса својата љубов со неговата девојка Марсија, со која 8 години беше во врска. 

„На свадбата присустваа нашите семејства и најблиски пријатели, кои беа многу расположени и си поминаа убаво. Марсија изгледаше прекрасно. Иако, долго и стресно ја планиравме свадбата, на крај не можеше да биде поубаво“ - изјави јутуберот во неговото прво видео после свадбата.

Како што ни ветија на друштвените мрежи, дека ќе не „бомбардираат“ со фотографии и снимки од нивната свадба, така и го исполнуваат ветеното.

Погледнете го краткиот филм со најубавите и единстевни моменти од свадбата на Пјудипај:


Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: