Во текот на ноќта му пронашла разговор со оваа девојка и веднаш се спакувала: Дарко Лазиќ ја изневерувал Марина?

Во текот на ноќта му пронашла разговор со оваа девојка и веднаш се спакувала: Дарко Лазиќ ја изневерувал Марина?

Објавена во: Живот // Живот

Дарко Лазиќ и Марина Гагиќ се во голема расправија откако таа се посомневала дека пејачот ја изневерува.

Гагиќ со синот се иселила од семејната куќа во Брестач, бидејќи во телефонот на Дарко пронашла пораки кои ги разменувал со друга жена.

Како што дознава Информер, Лазиќ со недели бил во контакт со неговата поранешна девојка (име познато на редакцијата), која исто така живее во Брестач:

„Дарко неодамна се сретна со поранешна девојка во селото со која се забавуваше кратко време. Го остави, а со тоа му ја повреди суетата и кога повторно ја виде, тој сакаше да ја заведе. По состанокот, тој започнал да ја малтретира. Тој постојано ѝ праќа пораки, а Марина видела една од преписките“ - вели извор на Информер близок до пејачот.

Според неговите тврдења, Гагиќ го проверила телефонот на Дарко додека спиел. Само што ги видела пораките, решила да ги спакува работите и да замине кај нејзините родители во Печинци.

„Марина збесна кога виде дека нејзиниот вереник се допишува со неговата поранешна девојка. Тој дури и не се потрудил да ги избрише тие пораки. Таа веднаш ги зеде најосновните работи и бебето и замина во семејната куќа на нејзините родители. За време на празниците беше со нив, иако Дарко ја молеше да се врати дома. Тоа беше во Печнице, да ја моли да се врати дома, но Марина не сакаше ниту да слушне за тоа. Тој и вети дека ќе се смени, дека повеќе нема да ја лаже, дека ќе одговара на телефон, но таа остана немилосрдна.“

Изворот објаснува дека Марина повеќе не верува во ветувањата на Дарко затоа што тој постојано ја лаже.

„Тој секогаш има глупави изговори за своите постапки. Не доаѓа дома по два - три дена, а потоа лаже дека работел, дека му снемало батерија. Долго паѓаше на тие негови приказни, но сега е навистина лута. Познавајќи ги, верувам дека ќе му прости што флертуваше со таа девојка, но засега не попушта“ - рекол изворот.

фото: Принтскрин

Објавена во: Живот // Живот

Можеби ќе ве интересира: