Војаж се огласи по разделбата и призна колку тагува: Ќе се борам за љубовта, се надевам ќе се реши

Војаж се огласи по разделбата и призна колку тагува: Ќе се борам за љубовта, се надевам ќе се реши

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Михајло Веруовиќ Војаж и Анџела Игњатовиќ Бресквица неодамна ставија крај на нивната врска.

На разочарување на многу обожаватели, популарното младо дуо веќе не е во врска, и иако причината за раскинувањето се шпекулираше на социјалните мрежи, како и во медиумите, двајцата сè уште не откриваат за што станува збор.

Како и да е, Војаж не можеше да ги контролира своите емоции, па објави серија сториња на Инстаграм, кои очигледно и ги посвети на својата сега веќе поранешна девојка Анжела.

„Ова е љубовта за која пишував, што ме мотивираше и мотивира. Живеам за љубов и од љубов. Моменти за кои ќе ја продолжам борбата“ - напиша Војаќ во описот на фотографиите што ги објави, а на кои е во љубов во Бресквица.

„Засекогаш ќе се борам за љубовта“ - напиша младиот рапер со фотографија на која тој и Анџела се смеат.

Во продолжение погледнете ги сите сториња кои ги објави Војаж за неговата љубов кон Бресквица:

После тоа, раперот им се заблагодари на фановите и пријателите за поддршката и им порача:

„На вас ви благодарам за поддршката и љубовта што ја пружате. Се надевам дека сето ова ќе се реши еден ден. Ве сакам.“

Да потсетиме, Анџела прва се огласи по повод раскинувањето на Инстаграм со порака што сите ја протолкуваа како испратена до Војаж.

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Можеби ќе ве интересира: