(ФОТО) Јавноста бесна: Ќерката на Кајли Џенер има прескапа чанта

(ФОТО) Јавноста бесна: Ќерката на Кајли Џенер има прескапа чанта

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Кајли Џенер има толку многу пари, што понекогаш не мора да ги гледа и цените на производите што ги купува, и често знае да претера, особено кога станува збор за нејзината ќерка Сторми. Скоро секој ден, малата Сторми носи скапа гардероба, но овој пат јавноста беше бесна кога виде дека двегодишното девојче носи торба на Луј Витон која чини 1000 евра!
Кајли објави фотографија од Сторми, како ја држи оваа прескапа чанта, со опис: „
coolest baby to ever do ittt “, под фотографијата има бројни коментари, кои не се многу убави.
„Боже. Многу деца немаат што да јадат, а вие купувате чанта од 1000 евра за вашето двегодишно дете! Плус - тоа сигурно не ја користи за некои паметни работи, ќе ја бојадисува со фломастери и пенкала. Хорор! Сите ние излеговме дека сме кловнови! “ - е еден од многуте коментари на лутите следбеници на Кајли Џенер.
Дали исто така мислите дека ќерката на Кајли, Сторми, е премала за толку скапи подароци, или го поддржувате ова?


Фото: Инстаграм

Повторно на мета: За што е обвинета овојпат Кајли Џенер?

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: