Музички времеплов: И таа знае да запее - како звучи Анџелина Џоли кога ќе пушти глас?

Музички времеплов: И таа знае да запее - како звучи Анџелина Џоли кога ќе пушти глас?

Објавена во: Stars // Музика

Една од најпознатите актерки во светот, Анџелина Џоли деновиве е актуелна поради приклучувањето на социјалната мрежа Инстаграм, каде собори неколку рекорди.

За нејзината популарност и успеси нема потреба да зборува, бидејќи остварувањата во кои таа се појавува говорат сѐ, но затоа може да ве потсетиме на еден од моментите во кои таа го пушта својот глас.

Во филмот „Life or Something Like It“ од 2002 година, актерката иако на кратко, сепак ги покажа своите вокални способности.

Во продолжение погледнете ја сцената во која Анџелина Џоли пее:


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: