Потресна исповед на мајката на починатата јутуберка Кика: Пиеше Бензедин од 2019 година

Потресна исповед на мајката на починатата јутуберка Кика: Пиеше Бензедин од 2019 година

Објавена во: Stars // YouTube видеа

фото:Instagram/kikamonxx3

- Лежеше во чудна положба, беше како конец - тврди Наташа, мајката на Кика.

Јутјуберката Кристина Кика Ѓукиќ почина минатата година во декември, а нејзината мајка Наташа не може да се помири со фактот дека ја нема.

Речиси една година по нејзината смрт, мајката на Наташа Ѓукиќ тврди дека е убедена дека Кика починала на насилен начин.

- На 7 декември некој отвори канал на Јутјуб со логото на Кика, по што прв објави дека Кика починала. Вишото јавно обвинителство побара од мене да им ги кажам сите детали. Но некој веднаш го симнал видеото. Кога дознав дека дневникот со пасворди го нема во станот, му се јавив на инспекторот да го прашам дали го земал. Рече дека не - рече Наташа и додаде дека не верува на пријателката со која била Кика кобниот ден кога почина.

- Таа пријателка ми кажа дека Кика не е добро, а јас ѝ одговорив дека тој ден ми е роденден и дека подоцна ќе се позанимавам со тоа. Ме направи мајка чудовиште - вели мајката на Кика.
Бидејќи при обдукцијата на телото на починатата јутјуберка биле пронајдени траги од тешка дрога, нејзината мајка признава дека била свесна дека Кика земала само лесни дроги.

- Кика одвреме-навреме пушеше канабис со тутун и само малку канабис. Таа исто така користеше Бензедин од 2019 година. Кога стримува цела ноќ, пие две пијачки за да спие - рекла Наташа.

Доколку Кристина користела тешки дроги, како што вели Наташа, сигурно би знаела за тоа.

- Да се ​​дрогираше ќерка ми, ќе знаев за тоа. Првиот пат таа дојде кај мене да ѝ свиткам канабис. Очигледно некој бил кај неа тоа утро, но не знаеме кој. Лежеше во чудна положба, беше како конец. Верувам дека некој ја онесвестил и потоа ѝ вбризгал нешто - тврди мајката на Кика.

Наташа тврди дека нејзината ќерка била „манипулатор“ во љубовта.

- Изјавив и стојам зад тоа, Кика беше голем манипулатор кога е љубовта во прашање. Му рекла на дечкото дека ќе се фрли од мостот, заминала и го чекала два и пол часа. Потоа ја однеле во (Специјална психијатриска болница) Лаза Лазаревиќ, каде останала неколку дена. Пиела силни седативи поради Бака Прасе. Каде и да отидеше ѝ приоѓаа и ја навредуваа. И тогаш пукна - открива Наташа за „Курир“ и додава дека го видела Бака Прасе по смртта на Кика, бидејќи знаела дека се помириле.

извор:telegraf

Мајката на Кика Ѓукиќ реагираше по смртта на Младен: Доживотен затвор за скотовите кои го објавиле видеото од бензиската станица

Бака Прасе во прегратка со мајката на покојната Кика Ѓукиќ: Со тебе сме Наташа (ФОТО)

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: