Само се лигавам кога ќе го видам: Весна Петрушевска по долго време објави фотографија од синот Кирил

Само се лигавам кога ќе го видам: Весна Петрушевска по долго време објави фотографија од синот Кирил

Објавена во: Совети // Семејство

Познатата актерка покажа како изгледа сега нејзиниот син...

Весна Петрушевска Бејби веќе неколку години е разделена од својот син Кир. Тој во 2020 година замина во Хјустон, Америка кај својот татко Јанко Тренкоски. Таму го продолжи своето образование, каде минатата година беше матурант.

Актерката не крие колку ѝ недостасува синот, а тоа го покажува и на своите профили на социјалните мрежи. Имено, овој пат таа сподели фотографија на која позира Кирил, а покрај истата напиша:

„Кирил Тренкоски, само се лигавам кога ќе го видам. Коклу е разубавен син на мајка“.


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: