Музички времеплов: Дуа Липа со моќен глас уште на 12 години

Музички времеплов: Дуа Липа со моќен глас уште на 12 години

Објавена во: Stars // Музика

Со изразен талент уште од мала. 

Снимена како пее на 12-годишна возраст, Дуа Липа ја изведува песната „No one“ од Алиша Кис во нејзиното училиште во Косово.

Слушнете је, нема да ве воодушеви ништо помалку од нејзините настапи сега, откако стана светски популарна ѕвезда.

Две во едно: Дуа Липа ја покажа новата фризура и својот син

(ФОТО) Скандалите околу неа не стивнвуваат: Дуа Липа на прошетка во Њујорк


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: